قبل از رشد تقاضا اقدام کنید

به گزارش« اخبار خودرو » ، این روزها در‌حالی‌که عده‌ای از مشتریان انتظار کاهش قیمت‌ها را دارند اما در واقع بهترین زمان خرید خودرو است چراکه با نزدیک شدن به شب عید، قیمت‌ها غیرواقعی می‌شود.

در واقع تا امروز افزایش قیمت‌ها دلایل متعددی داشته است اما هیچ‌کدام به‌خاطر بالا رفتن میزان تقاضا نبوده است. بسته بودن ثبت‌سفارش‌ها برای مدت شش‌ماه‌، افزایش نرخ ارز و سپس تغییرات اساسی در آیین‌نامه واردات هرکدام به‌تنهایی برای افزایش قیمت‌ها کافی بوده‌اند، حال آنکه از ابتدای تیرماه سال جاری کلیه این اتفاقات رخ داده است‌.

6 مولفه‌ اصلی تاثیر‌گذار بر قیمت خودرو در بازار ایران

برای خرید خودرو تا شب عید صبر نکنید

با این وجود افزایش قیمت‌هایی که تاکنون به‌صورت رسمی و غیررسمی رخ داده، به‌دلیل افزایش تقاضا نبوده است بلکه دلایل ذکر‌شده باعث افزایش قیمت های رسمی و غیررسمی خودروها تابه‌حال شده است اما حال با نزدیک شدن به بازار شب عید و افزایش تقاضا برای خرید یا تعویض خودرو برای مسافرت‌های نوروزی باعث افزایش بیشتر قیمت‌ها خواهد شد.

در واقع تا اینجای سال با وجود افزایش قیمت‌ها به‌دلایل ذکر‌شده اما به علت کم بودن میزان تقاضا قیمت خودرو‌ها تحت تاثیر نیاز بازار افزایش چندانی نداشته و دلایل دیگری، افزایش قیمت‌ها را رقم زده است.

حال اما با اشاره به افزایش تقاضا به‌دلیل نزدیک شدن به بازار شب عید قیمت خودروهای وارداتی و داخلی افزایش محسوسی خواهند یافت به‌خصوص این افزایش قیمت‌ها در بهمن‌ماه رخ خواهد داد‌.

رشد تقاضای خودروها در نیمه دوم بهمن‌ماه و نیمه‌اول اسفندماه به اوج خود خواهد رسید. بنابراین اگر قصد خرید دارید و تا امروز این کار را نکرده‌اید بیش از این، زمان را از دست ندهید و به امید کاهش قیمت‌ها نباشید‌.

منبع : دنیای خودرو